Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Valerian Gârlă, sub comanda lui Fane Stoica

In jos

Valerian Gârlă, sub comanda lui Fane Stoica Empty Valerian Gârlă, sub comanda lui Fane Stoica

Mesaj Scris de jakaa Joi Ian 20, 2011 9:26 pm

Antrenorul Ştefan Stoica a declarat că fotbalul din
Republica Moldova se află într-un progres vizibil, precizând că
a luat o decizie bună acceptând preluarea echipei Milsami
Orhei.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am vrut să schimb aerul din fotbalul nostru. Eram şi dezamăgit după experienţa de la Farul Constanţa. Până la urmă cred că am luat decizia cea mai bună şi mă felicit pentru asta. Fotbalul din Moldova este într-un progres vizibil, să nu uităm că Steaua nu a putut bate acum un an Sheriff, acum ei au bătut pe Dinamo Kiev şi au avut rezultate bune în grupa. Şi de câştigat, se câştigă suficient cât să-ţi asiguri un trai decent", a spus Stoica.

La Milsami Orhei, Ştefan Stoica a lucrat cu doi jucători din România, dar din primăvară vor mai veni şi alţii. Astfel, alături de Ovidiu Mendizov şi Adrian Grigoruţă la trupa lui Stoica vor mai ajunge Claudiu Ionescu, fost la FC Timişoara, Valerian Gârlă, fost jucător la Universitatea Craiova, ultima dată la Mureşul Deva şi fiul lui Fane Stoica, Alexandru Stoica, fost jucător la Steaua, Universitatea, Internaţional Piteşti iar ultima dată la Turcineşti în liga a treia.

"M-am înţeles cu Ionescu, care este un jucător foarte bun, cu Valerian Gârlă, pe care eu l-am ajutat mult când era la Universitatea şi i-am spus că a venit momentul să mă ajute şi el pe mine şi fiul meu Alex, căruia vreau să-i mai dau o şansă, pentru că vreau să demonstreze că nu este doar băiatul lui Ştefan Stoica şi este un jucător care poate să să-şi facă singutr o carieră".
jakaa
jakaa
Admin

Status : avem echipa avem onoare si Milsami si Milsami
Mesaje : 73
Puncte Puncte : 184
Data de inscriere : 18/01/2011
Localizare : Orhei

http://fcmilsami.fanforum.biz

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum