Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

GOLBAN VREA SĂ-ȘI BATĂ FOSTUL ANTRENOR

In jos

GOLBAN VREA SĂ-ȘI BATĂ FOSTUL ANTRENOR Empty GOLBAN VREA SĂ-ȘI BATĂ FOSTUL ANTRENOR

Mesaj Scris de jakaa Sam Feb 19, 2011 12:16 pm

Fostul internațional, Alexandru Golban vrea neapărat să înscrie mâine în poarta echipei din Costuleni, în etapa a 23-a a Diviziei Naționale de fotbal. Partida se va disputa la baza echipelor naționale din Vadul lui Vodă, de la ora 15.30.

Alexandru Golban: ”Chiar dacă mă leagă amintiri foarte frumoase de antrenorul Igor Ursachi, alături de care am făcut istorie la Dacia, îmi doresc să marchez mâine cu FC Costuleni și să bifăm prima victorie din acest an în campionat. Știu că Ursachi este un antrenor foarte bun, care organizează jocul foarte bine, mai ales în defensivă și va fi foarte greu de înscris. Dar tot de la fostul meu antrenor am învățat să trec de astfel de apărări, așa că, în cazul în care voi fi titularizat, voi depune tot efortul pentru a aduce toate cele 3 puncte în contul lui Milsami.”

Golban își amintește cu plăcere de perioada în care a colaborat cu Igor Ursachi.

Alexandru Golban: ”Am fost căpitanul Daciei în perioada în care aceasta era antrenată de Igor Ursachi. Împreună am ajuns în finala Cupei UEFA Intertoto, unde am pierdut la limită în fața echipei Schalke 04. Normal să am amintiri frumoase. Tot în acea perioadă am fost convocat în premieră la echipa națională, unde Ursachi era secundul lui Viktor Pasulko. Acum vom fi adversari pe teren și amintirile rămân pentru șezători.”

În meciul cu FC Costuleni, Milsami nu va putea conta pe doi dintre liderii echipei, golgheterul Gheorghe Boghiu, care nu și-a ispășit suspendarea și stoperul Yves Mboussi, care are probleme de sănătate.
jakaa
jakaa
Admin

Status : avem echipa avem onoare si Milsami si Milsami
Mesaje : 73
Puncte Puncte : 184
Data de inscriere : 18/01/2011
Localizare : Orhei

http://fcmilsami.fanforum.biz

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum